هنرقلم - هنر قلم
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۵ مهر - ۱۳۹۹  
true
true
مشکلات پالایشگاه بیدبلند بهبهان برطرف شد

سید نوراله حسن زاده بیان کرد: نقص قانون در مواردی باعث شده تا کالاهای مورد نیاز برای تکمیل ساخت‌وساز این پالایشگاه از سوی گمرک ترخیص نشود و مشکلاتی را برای این پالایشگاه ایجاد کند؛ شورای تامین بهبهان برای حل این مشکل ورود کرد و با رایزنی که با گمرک انجام گرفت این مشکل برطرف شد.

وی گفت: تجهیزات مورد نیاز راه‌اندازی نهایی این پالایشگاه از خارج وارد می‌شود که به دلیل مشکلاتی که بر سر راه ترخیص این کالاها از گمرک بود،این کالاها در گمرک باقی مانده بود.

حسن زاده ادامه داد: در وضعیت تحریم این پالایشگاه برای تکمیل مراحل ساخت خود تلاش دارد تا با واسطه کالاهایی را وارد ایران کند اما در پرداخت پول با مشکلاتی روبه رو شد که بانک مرکزی به صورت مستقیم به این قضیه ورود کرد و مشکل را برطرف کرد.

درخواست پالایشگاه بیدبلند بهبهان برای دریافت مجوز مسیر سبز

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان ادامه داد: این پالایشگاه همچنین برای تامین تجهیزات تکمیلی خود از کشورهای خارجی درخواست دریافت مجوز مسیر سبز ترخیص را داشت که استاندار خوزستان در نامه ای این درخواست را به گمرک کشور ارجاع داد تا با دریافت این مجوز امکان دریافت کالا از تمامی گمرکات کشور را داشته باشد و امید است هر چه زودتر این مجوز نیز ابلاغ شود.

وی با اشاره به نزدیک شدن زمان بهره برداری از پالایشگاه بید بلند خلیج فارس بهبهان ادامه داد: برای راه اندازی نهایی این پروژه صنعتی بزرگ تمامی دستگاه ها و مسئولان باید نهایت تلاش خود را داشته باشند و مشکلات بر سر راه این پروژه برداشته شود.

حسن زاده افزود: در شورای تامین بهبهان علاوه بر رسیدگی به مشکلات گمرکی و ارزی این پالایشگاه در خصوص پرداخت هرگونه حقوق و مزایا از سوی این پالایشگاه به کارگران و کارکنان این شرکت نیز تصمیم گیری شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان ادامه داد: این پروژه مشکلات مالیاتی هم دارد که امور مالیاتی خوزستان قول همکاری برای برطرف کردن مشکلات آن را داده است.

پالایشگاه بید بلند بهبهان با تامیـن سرمایه از سوی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، صندوق توسعه ملی و کنسرسیوم بانک ‌های ایرانی به عاملیت بانک سپه در دست احداث است. آذر سال ۱۳۹۵، مجـوز مبلغ ۲.۲ میلیارد دلار از تسـهیلات ارزی صنـدوق توسـعه ملی اخذ شد. همچنیـن اعتبـار اسناد بخـش پالایشـگاه بـه مبلغ ۹۴۳ میلیـون یورو گشایش یافت و اعتبـار مذکور از دی همان سال فعال شد.

 این پروژه در جنوب شرقی خوزستان ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

منبع: ایرنا


true
false
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false