کد خبر : 7956
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۵

مقاله تخصصی کارشناس نیروگاه رامین اهواز در اولین کنفرانس بین المللی یافته های پژوهشی مهندسی برق، کامپیوتر و مکانیک ارائه شد

مقاله تخصصی کارشناس نیروگاه رامین اهواز در اولین کنفرانس بین المللی یافته های پژوهشی مهندسی برق، کامپیوتر و مکانیک ارائه شد
مقاله تخصصی مهندس محمدرضا قدسی کارشناس نیروگاه رامین اهواز با عنوان " بکارگیری الگوریتم سیاه چاله برای هماهنگی بهینه رله های اضافه جریان در سیستم های قدرت "در اولین کنفرانس بین المللی یافته های پژوهشی مهندسی برق، کامپیوتر و مکانیک ارائه شد.

 

به گزارش پایگاه خبری هنر قلم و به نقل از روابط عمومی نیروگاه رامین اهواز : در چکیده این مقاله تخصصی آمده است :
حفاظت سیستم های قدرت یکی از موضوعات مهم در عملکرد صنایع مختلف محسوب می گردد. تنظیم و هماهنگی دقیق رله های اضافه جریان نیز از عوامل موثر بر امنیت و قابلیت اطمینان شبکه های قدرت می باشد.

در این مقاله، یک الگوریتم بهینه سازی فرا ابتکاری با الهام از پدیده سیاه چاله که برای هماهنگی بهینه رله های اضافه جریان در شبکه استفاده می شود، پیشنهاد شده است.

با در نظر گرفتن محدودیت های هماهنگی رله ها، تابع هدف، جمع بندی زمان کارکرد کل رله های اصلی برای جریان خطا نزدیک به هر رله بوده که باید کمترین مقدار را داشته باشد و به این منظور هر دو پارامتر تنظیم زمانی وجریانی برای منیمم کردن مجموع زمان عملکرد رله ها بهینه می شوند.

این روش بر روی شبکه استاندارد سیستم توزیع شعاعی نمونه ۳۳ باسه IEEE تست شده و نتایج آن به وضوح، دقت و کارایی روش را نشان می دهد، همچنین برای تضمین بیشتر، نتایج حاصل با نتایج حاصل از الگوریتم بهینه سازی ازدحام ذرات مقایسه گردیده است.

نتایج شبیه سازی نشان داد که الگوریتم سیاه چاله سریع تر و دقیق تر از الگوریتم بهینه سازی ازدحام ذرات است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

4 + هفت =