مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت ولی عصر (عج) خوزستان

خبرنگار: حدیث کریمی

آزادی ۹ زندانی به مناسبت هفته بسیج سازندگی در استان/ افتتاح۷۳ کارگاه اقتصاد مقاومتی

آزادی ۹ زندانی به مناسبت هفته بسیج سازندگی در استان/ افتتاح۷۳ کارگاه اقتصاد مقاومتی
مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت ولیعصر(عج) گفت: در سال گذشته ۳۳ زندانی آزاد شدند و در هفته بسیج سازندگی ۹ زندانی آزاد خواهد شد.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری هنر قلم، سرهنگ سید اسلام موسوی در نشست خبری که “صبح امروز پنج شنبه ۱۳ اردیبهشت ماه” با اصحاب رسانه در محل سالن جلسات مجموعه فرهنگی و ورزشی فجر اهواز برگزار شد، ضمن تبریک هفته بسیج سازندگی با اشاره به اینکه بسیج سازندگی در راستای ماموریت‌های خود در ذیل قرارگاه‌های محرومیت زدایی، جهادی و اقتصاد مقاومتی در سال ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ در بخش راه‌سازی، مسکن، آبرسانی، آبخیز تا جالیز، اهدا جهیزیه و… اقداماتی درحال انجام دارد.

وی با اشاره به آغاز فصل گرما و نیاز مردم به تعمیر و خرید وسایل سرمایشی گفت: رزمایش تعمیر سرویس های برودتی در خوزستان در دست اقدام است  که در ۹۰ نقطه اجرایی خواهد شد، که از نان شب واجب تر است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت ولی عصر (عج) خوزستان با اشاره به اینکه ۳۳ باب خانه در هفته بسیج سازندگی افتتاح خواهد شد افزود: هفته گذشته با همکاری بسیج سازندگی، کمیته امداد و بنیاد مسکن  ۹۰۰ واحد مسکونی به صورت ویدیو کنفرانس در حضور رییس جمهور افتتاح و تحویل داده شد.

سرهنگ موسوی یادآورشد: در توافق نامه با ورزش و جوانان در بحث تجهیزات نجات غریق که عمده مشکل استان بود تجهیز صورت گرفت.

وی عنوان کرد: در سال گذشته ۳۳ زندانی آزاد شدند و در هفته بسیج سازندگی ۹ زندانی آزاد خواهد شد.

مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت ولی عصر (عج) خوزستان اظهارکرد: در هفته بسیج سازندگی، توزیع بیش از ۱۱ هزار بسته معیشتی، فعالیت بیش از ۲۸۶ گروه جهادی، اهدا ۶۲ سری جهیزیه، افتتاح ۷۳ کارگاه اقتصاد مقاومتی، انعقاد تفاهم نامه پروژه های عام المنفعه و تولید و پخش محتوای فرهنگی و مستندات تلویزیونی صورت خواهد گرفت.

سرهنگ موسوی گفت: این سازمان پارسال در ۳ بخش محرومیت زدایی و کمک‌های مومنانه خدمات قابل توجهی داشته؛ با توجه به اینکه خوزستان بخش قابل توجهی از سال را با چالش گرما روبرو است، تهیه و تجهیز و تعمیر دستگاه‌های سرمایشی مورد توجه هستند.

او با بیان اینکه ۳ هزار و ۶۰۰ گروه جهادی در خوزستان فعال هستند، ادامه داد: آن را یک دهم تعداد کل گروه های جهادی در کشور دانست.

سرهنگ موسوی تعداد قرارگاه فعال در استان را ۳۰ مورد عنوان کرد که در برنامه است تا ۹۰ قرارگاه افزایش یابد.

مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت ولیعصر (عج) خوزستان ادامه داد: بیش از ۱۸۵ هزار بسته معیشتی، ۴۶ هزار و ۵۶۸ قلم نوشت افزار، ۲۹ هزار و ۵۵ پوشاک و کفش و ۱۱۵ هزار و ۶۱۵ قلم موارد بهداشتی در سال ۱۴۰۲ توزیع شد.

این مقام مسئول به بحث ازدواج آسان نیز اشاره کرد، و افزود: این موضوع در دستور کار قرار دارد و تاکنون یکهزار و ۲۳۴ قلم کالا به عنوان جهیزیه از سوی قرارگاه محرومیت زدایی بسیج سازندگی به زوج‌های در آستانه ازدواج اهدا شد.

مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت ولی عصر (عج) خوزستان در بخشی دیگری از صحبت‌های خود به اقدامات صورت گرفته در زمینه زیر ساخت های اربعین اشاره کرد و گفت: طی این ایام سیل جمعیت انبوهی از مرز چذابه عبور می‌کنند که زیر ساخت های آن مناسب نبود و در همین جهت نیز ۳ هزار متر آسفالت در پارکینگ شمالی و ۱۴۴ چشمه سرویس بهداشتی احداث شدند. همچنین ۲۱۵ موکب از سوی بیش از ۳ هزار جهادگر برپا شدند و ۶۰ هکتار به مساحت پارکینگ ها افزوده شد که این اقدامات با همکاری بسیج شهرستان لالی و هماهنگی معاونت امور عمرانی استانداری صورت پذیرفت.

سرهنگ موسوی همچنین با اشاره به بیابان زدایی اشاره کرد و اظهار کرد: ۱۱ هزار و ۶۷۲ کیلومتر بیابان زدایی و مدیریت رواناب در یکهزار هکتار طی تفاهم نامه با منابع طبیعی انجام شد.

وی به محرومیت زدایی در شهرستان های دزپارت و سوسنگرد هم اشاره کرد و ادامه داد: سعی کرده‌ایم در روستاهای محروم اقداماتی انجام دهیم و تا جای ممکن معابر را به گونه‌ای اساس آن را بریزیم که برای تردد در دسترس باشد و در صورتی که بتوانیم هماهنگی آن را انجام دهیم آسفالت هم می‌کنیم، همانطور که تاکنون یکهزار تن قیر برای آسفالت فراهم شده است.

سرهنگ سید اسلام موسوی در خصوص آبرسانی گفت: یکهزار و ۵۵۳ روستا در حال آبرسانی هستند که ۱۸۹ روستا آبرسانی صورت گرفته و طی یکسال گذشته در این حوزه ۲۲ درصد رشد داشتیم که جز با کار جهادی محقق نمی‌شد.

وی اضافه کرد: تاکنون ۳۱ مدرسه در مناطق روستایی ساخته شده که برخی از آنها نیز ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشتند.

سرهنگ موسوی بیان کرد: تاکنون همچنین ۵۲ مدرسه تعمیر شدند که برخی مدارس شبانه روزی با ۲۰ کلاس بودند و تمام نیازهای تعمیرات نیمکتی و رنگ و شیرآلات و سرویس آن تامین شد.

به گفته وی: ۳ میلیون و ۱۴۱ هزار و ۲۷۱ توزیع غذای گرم، ۷۵ هزار و ۸۶ تن توزیع گوشت و بیش از ۱۲۹ هزار تن مرغ و یک میلیون و ۵۰۰ هزار قرص نان بین نیازمندان توزیع شد.

سرهنگ موسوی عنوان کرد: که پارسال ۹۳۰ اردو جهادی برگزار شدند و که هدف از آنها اثراتی است که این اردو ها می تواند روی جوانان داشته باشد. اثراتی که در پی اردو جهادی ایجاد می‌شود بسیار معنوی است و ما نیز بدنبال آن هستیم تا این جوان دانشجو که بعدا مسئول می‌شود، روستاهایی را ببیند که نیاز به کار دارند و در ذهن او ماندگار می شود و خودش نیز بعدا کمک رسان به این مناطق باشد. بر همین اساس ۵ هزار نفر در این اردوها شرکت داشتند و جهادگران به ۶۲۱ نقطه مراجعه کردند.

وی ادامه داد: در زمینه اقتصاد مقاومتی ۸ هزار و ۹۴۲ نفر آموزش داده شدند تا کسب و کار خود را راه اندازی نمایند زیرا پایه اقتصاد های بزرگ، اقتصاد خرد و خانگی است‌و این روش کسب و کار در اولویت بسیج سازندگی قرار دارد که با راه اندازی نمایشگاه‌ها نیز محصولات افراد معرفی می‌گردد.

مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت ولیعصر (عج) خوزستان بیان کرد: تاکنون ۴ هزار و ۵۰۰ نفر به اشتغال خانگی رسیدند و ۲ هزار و ۵۵۰ فقره نیز تسهیلات اعطا شده است.
او اضافه کرد در دزفول نهضت آسفالت راه اندازی شده تا یک میلیون متر مربع در مناطق مختلف آسفالت شود.

سرهنگ موسوی همچنین یادآور شد: در حوزه‌های محیط زیستی اقداماتی در حال انجام است و مراقبت از یک میلیون عرصه از نهال ها در حال انجام است همچنین طرح از آبخیز تا جالیز در حال اجرایی شدن است که قرار است ۵ میلیون درخت کشت شود که تاکنون یک میلیون آن کاشته شده است.
او ایجاد نخلستان به نیت ۲۴ هزار شهید خوزستان، احیای قنات‌ها، آزادی سازی زندانیان، افتتاح منازل، و اعزام اثرات جهادی به جشنواره ها را از دیگر برنامه های بسیج سازندگی بیان کرد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

5 × یک =


دسته‌بندی نشده