هنرقلم - هنر قلم
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۱ مرداد - ۱۳۹۹  
true
true
یک هزار و ۷۶۷ فرصت شغلی را در هفت ماهه امسال ایجاد کردیم

به گزارش پایگاه خبری هنرقلم؛ مرتضی موصلی با حضور در غرفه کمیته اطلاع رسانی نمایشگاه الکامپ در جمع خبرنگاران اظهار کرد:کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) یکی از سازمان هایی است که حسب هدایت مقام معظم رهبری و مطابق با سیاست های کلان نظام و دولت به سمت جلو حرکت می کند. رویکرد محوری این کمیته تمرکز بر توانمندسازی جامعه‌ی هدف با سه محور توانمندسازی فکری ـ فرهنگی، اجتماعی و همچنین از همه مهمتر اقتصادی است.
وی افزود: بر این باور هستیم که اگر می خواهیم اثربخشی فعالیت ها را بیشتر و بهره وری ساختمان را افزایش دهیم باید از فناوری های روز استفاده کنیم و توسعه فناوری و استفاده از ظرفیت های این حوزه به ویژه امداد الکترونیک از جایگاه ویژه ای برخوردار است.
مدیرکل کمیته امداد خوزستان عنوان کرد: در این راستا می توانیم به سامانه امداد الکترونیک emdad.ir اشاره کنیم. از ابتدای سال جاری کل کشور زیر بار این سامانه رفته و برای افزایش بهره وری و ارتقای سطح کرامت و منزله خانواده ها خدمات را بدون حضور مددجویان ارائه می دهیم.
وی گفت: ۳۶ خدمت در این سامانه بارگزاری شده که جامعه مددجوی با شرایط اقتصادی ضعیف بدون نیاز به حضور در کمیته امداد در بستر الکترونیک و این سامانه؛ خدمات لازم را دریافت می کنند. همچنین اگر سطح دستری به اینترنت در روستاها مطلوب نباشد، میزبان مددجویان در مراکز خود نیز هستیم.
موصلی اذعان داشت: کمک به ازدواج جوانان، هزینه های درمانی، بهداشتی، فرهنگ و تحصیلی، وام های ضروری، تسهیلات مرتباط با اشتغال، درخواست احداث و تعمیر مسکن، معافیت ها و انشعابات منازل را از طریق سامانه امداد الکترونیک انجام می دهیم.
وی تصریح کرد: در هفت ماه امسال ۱۷ هزار خدمت در سطح استان خوزستان از طریق سامانه امداد الکترونیک به مددجویان ارائه شده است. امیدواریم که با توسعه این سامانه هم عزت و منزلت خانواده ها بیشتر رعایت بشود و هم در هزینه های جاری نیز صرفه جویی قابل توجهی صورت بگیرد.
مدیرکل کمیته امداد خوزستان با اشاره به اشتغال به عنوان یکی از راهبردهای اساسی در کمیته امداد امام خمینی(ره) ادامه داد: سامانه راهبرانه برای جذبه ایده های اشتغال توسط کمیته امداد امام حمینی راه اندازی شد و در پورتال امداد قابل دسترسی است. اهداف آن شناسایی و جذب صاحبان ایده های اشتغال، افزایش مشارکت کارآفرینان در توسعه اشتغال نیازمندان و استفاده مطلوب از ظرفیت های کشور در توانمندسازی اقتصادی خانواده های نیازمند است.
وی عنوان کرد: در این مدت توسط ۴۰ کارآفرین نمونه قریب به یک هزار و ۲۰۰ فرصت شغلی برای جامعه مددجویان فراهم شده است.
موصلی افزود: در خوزستان ۳۲۰ هزار نیکوکار در مجموعه خود دارد که در بخش های حامیان طرح اکرام، مؤدیان زکات، وکلای نیکوکار و دیگر بخش ها با ما همکاری دارند.
وی تصریح کرد: سامانه اکرام ایتام و محسنین راه اندازی شده که ekram.emdad.ir نشانی آن است و وضعیت ایتام به صورت الکترونیک قابل رصد است.
مدیرکل کمیته امداد خوزستان گفت: ارتباط برخط آنلاین با سامانه ثبت احوال برای اخذ اطلاعات صحیح حامیان، سیستم جامع حمایتی امداد برای دریافت اطلاعات بروز مددجویان تحت حمایت و ارائه گزارش کلیه تراکنش های مالی در این سامانه انجام می شود.
وی ادامه داد: یکپارچه سازی بانک اطلاعاتی کلیه حامیان، امکان انتخاب فرزند معنوی بر اساس شهر و استان دلخواه، دارای داشبور مدیریتی برای نظارت بر عملکرد ادارات و انجام راهبری های لازم نیز از دیگر قابلیت های این سامانه است.
موصلی با تأکید بر منویات مقام معظم رهبری و دولت در حوزه اشتغالزایی گفت: یک هزار و ۷۶۷ فرصت شغلی را در هفت ماهه امسال ایجاد کردیم که اعتبار آن ۴۶ میلیارد تومان بوده است. همچنین با ظرفیت تسهیلات قرض الحسنه فعالیت های خود را انجام می دهیم.
وی اظهار کرد: بازاریابی و فروش محصولات تولیدی کارآفرینان را طی مذاکرات با مرکز فرش ایران و دیگر صنایع مثل شرکت های پتروشیمی یا فروشگاه های اینترنتی برای صنایع دستی انجام می دهیم.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی خوزستان در پایان گفت: سامانه هوشمند نیز برای نظارت داریم که ناظران به نظارت در حوزه اشتغال می پردازند و کلیه کارها را با حذف کاغذ و تشکیل پرونده های الکترونیک نظارت و رصد می‌کنند.


true
false
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false