به گزارش پایگاه خبری هنر قلم و به نقل از ترشیز خوان؛ دنیای استکبار به دنبال ترویج فرهنگ غربی، در راستای گسترش فرهنگ فساد و بی بندوباری و بی حجابی و فحشا در کشورمان است. برخی نیز از روی جهل یا همراهی با خواسته های نفسانی، تسلیم فرهنگ غربی اند.

تبیین فرهنگ غربی و علت ترویج این فرهنگ در کشورمان، از موضوعات مهمی است که باید به آن پرداخته شود. مهاتما گاندی می‌گوید: غربی از یک چیز عاجز است و آن تأمل در باطن خویش است. تنها این موضوع برای پوچی درخشندگی کاذب تمدن جدید کافی است.

تمدن غربی اگر غربیان را مبتلا به خوردن مشروب و توجه به اعمال جنسی نموده، به خاطر این است که غربی به ‏جای «خویشتن‏‌جویی»، در پی نسیان و هدر ساختن «خویش» است.

اقبال لاهوری، غرب را فاقد یک ایدئولوژی جامع انسانی می‌دانست، و معتقد بود که مسلمانان تنها مردمی هستند که از چنین ایدئولوژی برخوردار و بهره‌مندند. لذا اقبال در عین دعوت به فراگیری علوم و فنون غربی، مسلمانان را از هرگونه غربگرایی و شیفتگی نسبت به «ایسم» های غربی، برحذر می‌داشت.

دانشمندان مسلمان با تبیین خطرهای فرهنگ غربی، واقعیت های آن فرهنگ را گوشزد کرده اند و بارها گفته اند: امروزه در فرهنگ غرب و دنیاى کفر، شرم و خجالت عیب محسوب می‌گردد از جمله مسائلى که امروزه در روان‌شناسى، فلسفه اخلاق و تعلیم و تربیت کاربرد فراوان دارد، مسأله شرم و بى‌شرمى است. مساله ای که در غرب اثری از آن نیست.

در فرهنگ غرب واژه‌هایى چون “حیا”، “شرم”، “ناموس‌”، “غیرت‌”، “خجالت” و امثال آن نه تنها مفهومى ندارند، بلکه ارزش‌هایى منفى محسوب مى‌شوند.

امام خامنه ای در یک بهمن ۱۳۹۳ فرمودند: [غربی ها] افتخار می کنند به بی‌عفّتی و برهنگی، افتخار می کنند به عدم رعایت اخلاق جنسی؛ یعنی همانی که در روایات ما هست که معروف می‌شود منکر، منکر می شود معروف؛ این الان در دنیای غرب تحقّق پیدا کرده است.

وقتی معروف، منکر و منکر، معروف شد، انسان ها از مسیر انسانیت خارج می شوند و پایه های تعالی جامعه فرو می ریزد. انسان ها سقوط می کنند و تسلیم ایده مستکبرین می شوند.

یکی از عللی که غرب می‌خواهد فرهنگ خود را در همه دنیا گسترش دهد، این است که می‌بیند دیگر کشورها از فرهنگ غنی برخوردارند، و آفات فرهنگی در کشورهای غربی در آن کشورها وجود ندارد. از‌این‌رو، می‌کوشند آنان را به عقب‌ماندگی و فساد بکشانند؛ تا راه تسلیم شدن کشورها، از جمله جمهوری اسلامی ایران را هموار سازند.

  • نویسنده : حجت‌الاسلام علی شیرازی