هنرقلم - هنر قلم
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۴ اسفند - ۱۳۹۸  
true
true
پرداخت بیش از ۳ هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی در خوزستان

 معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان از ابلاغ ۵ هزار و ۲۷۰ میلیارد ریال اعتبار طرح قانون اشتغال پایدار روستایی و عشایری به استان خبر داد و گفت: از اعتبار ابلاغ شده، مبلغ ۳ هزار  و ۱۷ میلیارد ریال به ۲ هزار و ۶۵۵ طرح پرداخت شده و این تعداد طرح در استان خوزستان برای ۵ هزار و ۱۷۰ فرصت شغلی ایجاد کرده است.

سید سعید حسینی‌نژاد شامگاه یکشنبه، ۱۰ آذرماه در هشتمین جلسه کمیته نظارت بر طرح‌های قانون اشتغال پایدار روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی، خلاصه‌ای از وضعیت اشتغال روستایی و عشایری، تسهیلات پرداخت شده و میزان اشتغال ایجادشده را در قالب گزارشی ارائه داد.

دبیر کمیته نظارت بر طرح‌های قانون اشتغال پایدار روستایی و عشایری استان گفت: اعتباری معادل ۵ هزار و ۲۷۰ میلیارد ریال به استان خوزستان در قالب اعتبار طرح قانون اشتغال پایدار روستایی و عشایری ابلاغ شده است.

وی افزود: از اعتبار ابلاغ شده، مبلغ ۳ هزار و ۱۷ میلیارد ریال به ۲ هزار و ۶۵۵ طرح پرداخت شده است که این تعداد طرح در استان منجر به ایجاد ۵ هزار و ۱۷۰ فرصت شغلی شده است. البته پرداخت تسهیلات به طرح‌های ثبت‌نام شده در سامانه کارا همچنان ادامه دارد.

 

در ادامه رضا قیصی‌پور، مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خوزستان هم با بیان اینکه ۲۴۰ بازدید توسط کمیته نظارت و پایش استان از طرح‌های اشتغالزای روستایی و عشایری انجام گرفته است، تصریح کرد: در بازدیدهای انجام‌شده، بسیاری از طرح‌ها به بهره‌برداری رسیده و اشتغال موردنظر در هر طرح، اجرایی شده است. بسیاری از این افراد به تعهدات مندرج در اجرای طرح عمل کرده‌اند، بسیاری هم در مراحل ساخت هستند. البته در برخی شهرستان‌ها انحرافاتی هم وجود داشته که باید مورد پایش دوباره قرار بگیرند.

قیصی‌پور با اشاره به برخی از خطاها و انحرافات موجود در برخی از طرح‌ها، افزود: بعضی از متقاضیان، تسهیلات را برای اشتغال روستایی و عشایری دریافت کرده‌اند اما طرح را در شهرستان اجرا کرده‌اند که به آن‌ها تذکر داده شده است که طرح خود را به روستا برگردانند و کار خود را اصلاح کنند، زیرا تسهیلات دریافتی از محل قانون اشتغال پایدار روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی است و به همین دلیل ایجاد اشتغال باید در روستا باشد.

 


true
false
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false