هنرقلم - هنر قلم
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۱۰ فروردین - ۱۳۹۹  
true
true
واگذاری زمین به سرمایه گذاران طبق مراحل قانونی انجام شود

مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خوزستان گفت: دستگاه های اجرایی از جمله راه و شهرسازی موظف هستند واگذاری زمین ها را بر اساس مراحل قانونی انجام دهند یعنی با شرکت در فراخوان و دارا بودن شرایط و پس از پذیرفته شدن در فراخوان، می توانند به دستگاه ارائه کننده ی مجوز، مراجعه، و سپس طی مراحل قانونی و تایید شورای برنامه ریزی و توسعه استان، عملیات اجرایی را شروع کنند.


رضا قیصی پور در نشست جذب و حمایت از سرمایه گذاری که در سالن جلسات معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان برگزار شد، با اشاره به سازمان ها و ادارات و شرکت های مرتبط با امور سرمایه گذاران و واحدهای تولیدی گفت: طرح هایی که سرمایه گذاران ارائه می دهند در اجرا با مشکلاتی مواجه می شود که ناشی از عملکرد برخی از دستگاه ها و عدم اشرافیت به قوانین و مقررات است به طوری که باعث می شود استانداری و سایر دستگاه های مرتبط را درگیر مشکلات سرمایه گذاران کند.
قیصی پور با تاکید بر این که وظیفه داریم به تولید کنندگان کمک کنیم با اشاره به مشکلات مردم در شهرستان ها افزود: تمام تلاش اداره کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استان، پیگیری امور مردمی است اما پیش از آن در شهرستان ها ، مسئولان مربوطه باید پیگیر امور تولید کننده و سرمایه گذار باشند.
قیصی پور در خصوص تاسیس یک کلینیک چشم پزشکی که با همت برخی پزشکان متخصص در اهواز در حال احداث است، گفت: مجموعه ای از پزشکان در حال تلاش برای دایر کردن یک کلینیک چشم پزشکی هستند که باید برای به نتیجه رسیدن آن کمک کنیم . این مرکز در جنوب غرب کشور منحصر به فرد خواهد بود اما در ادامه مشکلاتی با آب و فاضلاب داشتند.
وی خطاب به مسئولان این شرکت گفت: در آیین نامه های وزارت نیرو ایراداتی وجود دارد که باعث بروز مشکلاتی برای سرمایه گذاران شده است در صورتی که اگر شیوه نامه ای از طرف مرکز به استان جهت اجرا ابلاغ شود باید دستگاه های مرتبط از جمله آب و فاضلاب دقیقا بررسی و ضمن اجرایی نمودن آن با مشکلات اجرایی، آن را جهت اطلاع به مرکز ارسال نمایند.
مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خوزستان در بخش دیگر این نشست در خصوص زمین هایی که از سوی راه و شهرسازی به سرمایه گذاران برای اجرای طرح ها معرفی می شود، گفت: برخی سرمایه گذاران برای اجرای طرح های خود زمین مورد نیاز را از راه و شهرسازی استعلام می کنند و اداره کل راه و شهرسازی هم هر پلاک را د راختیار سرمایه گذار قرار می دهد که سرمایه گذار هم طی چند سال اقدامات مقدماتی مربوط به اجرای طرح را انجام می دهد تا به مرحله موافقت اصولی برسد، پس از این مرحله متقاضی یا همان سرمایه گذار متوجه می شود زمینی که برای اجرای طرح به او معرفی شده را به فرد دیگری هم معرفی کرده اند، این اقدام باعث گرفتار شدن متقاضیان با دستگاه های اجرایی می شود و هیچ کاری پیش نمی رود. در صورتی که روال قانونی این گونه نیست. سرمایه گذاران با توجه به کاربری زمین ها در راه و شهرسازی باید در فراخوان شرکت کنند اگر شرایط را داشته باشند و در فراخوان پذیرفته شوند می توانند به دستگاه ارائه کننده ی مجوز، مراجعه کنند سپس طی مراحل قانونی و تایید شورای برنامه ریزی و توسعه استان، عملیات اجرایی را شروع کنند.
وی همچنین در ادامه تاکید کرد: دستگاه های اجرایی باید فضاهای مرتبط که قابلیت اجرای طرح دارند را معرفی و اعلام کنند که این زمین ها قابلیت اجرای طرح دارند تا سرمایه گذاران بدون داشتن دغدغه ، بتوانند در خصوص اجرای طرح ها و ایده های خود بهتر تصمیم گیری کنند.
قیصی پور با تاکید بر این که ضعف های قانونی باید برطرف شود، افزود: یک سری موارد و مشکلات در استان پیش می آید که اگر مسئولان استانی اختیار تصمیم گیری داشته باشند قابلیت انجام آن بیشتر است لذا در بسیاری از موارد، اگر در سطح ملی به استان اعتماد کنند تا برخی مسائل در استان تصمیم گیری و حل شود، تسریع در کار ایجاد می شود و بر همین اساس می توانند تصمیمات جامع تری گرفت.
قیصی پور با بیان این که شرایط کشور یک شرایط حساس و بحرانی در حوزه اقتصادی است، اظهار کرد: سخت گرفتن به واحدهای تولیدی و سرمایه گذاران باعث تعطیلی یک واحد یا کارخانه، متضرر شدن بخش خصوصی، اخراج کارکنان و عدم پرداخت اقساط بانکی آن سرمایه گذار یا تولید کننده می شود.
مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خوزستان با اشاره به بروز و شیوع ویروس کرونا در کشور و وضعیت اقتصادی مردم، ادامه داد: در شرایطی که قرارداریم نیاز به همراهی دستگاه ها با سرمایه گذاران و تولید کنندگان بیشتر احساس می شود، لذا با توجه به این که سرمایه گذاری و تولید جهت توسعه اقتصادی کشور است و اشتغال در پی دارد، در انجام امور سرمایه گذاران، سخت گیری اعمال نشود زیرا ممکن است به متضرر شدن یک سرمایه گذار و از بین رفتن زمینه اشتغال بینجامد.
بر اساس این گزارش، بسیاری از واحدهای تولیدی که در جلسات جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خوزستان حضور داشتند، در خصوص تلاش های این اداره کل، عنوان کردند” اقدامات این اداره کل و پیگیری های جدی باعث دلگرمی سرمایه گذاران است و سختی های کار را برای این قشر و واحدهای تولیدی آسان می کند.


true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

false
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false