هنرقلم - هنر قلم
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۱۳ آذر - ۱۳۹۹  
true
true
هشدار: امید مردم اهوازنباید ناامید شود!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هنر قلم، اهواز در دوره ی حاضر مدیریت شهری با مسئولیت شهردار شاعری که مدت کوتاهی از آن می گذرد (در مقایسه با دوره های ده ساله و بیشتر که در کلان شهرهای توسعه یافته اتفاق می افتد)، صاحب دستاوردهای کوچک و بزرگ و حدنصاب های موفقیت آمیز بی سابقه ای شده که تفصیل آن در این مجال نمی گنجد و اساسا مقصود این نوشتار نیست.

لکن برخی عناوین آن ها عبارتند از: حدود ۳ میلیون متر مربع آسفالت جدید، حدود ۲ برابر تحقق درآمدها، بیش از ۲ برابر سنددار شدن املاک، حدود ۳ برابر ارزش ریالی قراردادهای عمرانی،۲۰ دستگاه ماشین آلات جدید آتش نشانی،۲۵ دستگاه اتوبوس بازسازی شده، حدود ۱ میلیون نهال کاشته شده از گونه های متنوع، پروژه های متعدد زیباسازی، نورپردازی و رنگ آمیزی، سامانه اطلاعات مکانی SDI،سامانه شفافیت، سامانه مدیریت یادگیری آموزش کارکنان LMSو بسیاری موارد دیگر در حوزه های مختلف مدیریت شهری علاوه بر تصمیمات بزرگ و تعیین کننده مثل فسخ قرارداد ناکارآمد قطار شهری و وارد نمودن قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) برای تکمیل این پروژه و سایر پروژه های عمرانی و محرومیت زدایی مناطق کم برخوردار؛

اما از همه ی این ها مهم تر و گران بهاتر، امیدی است که در دل شهروندان اهوازی جوانه زد. آن هم پس از سال ها یاس و افسردگی عمومی فضای شهری که حاصل رخوت و عقب ماندگی و عدم کارایی مدیران سابق در آبادانی و توسعه ی شهر بود.

امیدی که با مشاهده ی انرژی جوانی و جسارت و شجاعت و پشتکار در عملکرد موسی شاعری روزنه هایی نویدبخش گشود و ذوق و شوق را به قلب مردمی که به آینده ای بهتر و پیشرفت شهر دل بسته بودند، باز گرداند.

امید رسیدن به اهواز نوین که شهردار شاعری آن را آرمان خود قرار داد، چیزی که آرمان هر شهروند اهوازی است.

مطلب حائز اهمیت این است: امروز این امید و آرمان توسط عده ای تهدید شده است. امروز تنها شاعری آماج این یورش ناجوانمردانه نیست، بلکه آن چه نشانه گرفته شده امید مردم خسته و رنجور اهواز است. امیدی که اگر این بار از بین رفت معلوم نیست به راحتی به دست آید. جلب اعتماد و اطمینان و امید مردم که مقدمه ی هر حرکتی برای توسعه ی شهر است، کار ساده ای نیست.

دلسوزان شهر فارغ از دیدگاهشان در مورد شخص شاعری، می بایست مراقب حفظ دستاوردی که او به دست آورده و در حال گسترش و تقویت آن است باشند: یعنی امید مردم به تحقق اهواز نوین…

و به همین یک دلیل، عاقلانه برای متوقف نشدن روند رو به رشد این دوره مدیریت شهری با سکان دارش تلاش کنند.


true
false
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false