هنرقلم - هنر قلم
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۱۶ آذر - ۱۳۹۸  
true
true
بخش خصوصی گزارش دهد/ عدم اجرای مفاد بخش نامه خرید داخل پیگیری می شود

به گزارش پایگاه خبریرهنرقلم،مرتضی جاویدان با بیان این که بخشنامه خريد محصولات و كالا از داخل استان، مصوبه هيات وزيران است که چندین سال از اجرای آن در استان خوزستان میگذرد، اظهار کرد: این بخش نامه در كنار همه مزيت هايي كه دارد اما همچنان با چالش هايي رو به رو است.
جاویدان تصریح کرد: قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدمات کشور و حمایت از کالای ایرانی از تاریخ ۱۵ خرداد ۹۸ توسط رییس جمهور ابلاغ شد که رعایت آن برای تمام دستگاه های اجرایی الزام است.
وی با این توصیف که علاوه بر خريد داخل، حمايت از توليد داخلي؛ يكي از اهدافي است كه در چارچوب اجراي اين بخشنامه دنبال مي شود گفت: ممکن است كالايي مورد نياز استان باشد که تولید آن در استان نیست، در این صورت، بايد روند تولید آن در استان مورد حمايت قرار گرفته تا درون استان انجام شود نه اين كه آن کالا را از طریق واسطه ها از استان های ديگر تامين کنیم.
دبیرکارگروه حمایت از تولید داخل استان خوزستان با تاکید بر شناسايي ظرفيت هاي خالي درون استان، گفت: اگر توليدات مورد نياز درون استان صورت گيرد، ايجاد اشتغال و ارزش افزوده می تواند دنباله ی این اتفاق باشد.
جاویدان به اثرات مثبت حمايت از توليد و خريد كالای داخلي در بحث اقتصادي و اشتغال اشاره کرد و در تعریف بحث خريد كالا و خدمات درون استاني، گفت: زمانی که منشاء توليد کالا درون استان باشد و حمايت از توليد در آن به چشم بخورد، قطعا باعث گردش نقدينگي مطلوب در رونق اقتصادي بيشتر می شود.
وی با تاکید بر این که قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدمات کشور و حمایت از کالای ایرانی از خردادماه سال جاری از سوی رییس جمهور ابلاغ شد، افزود: دستگاههايي كه از توليدات داخل استان استفاده نميكنند، يا كمتر استفاده ميكنند بايد دلايل عدم استفاده از اين توليدات را بيان كنند و توجه بیشتری هم به اين مسأله داشته باشند زیرا شعار سال که همانا رونق تولید است، با توجه به همین امر تحقق می پذیرد.


true
false
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false