وی افزود: همچنین ارزش معاملات خوزستان در ۱۰ ماهه سال جاری ۲۴ هزار و ۹۹۳ میلیارد ریال بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۰۰ درصد افزایش داشته‌ایم. این ارزش معاملاتی با کسر معاملات آنلاین است.
مدیر تالار بورس خوزستان تصریح کرد: همچنین در سال ۹۷، ۲۲ شرکت فعال کارگزاری در خوزستان وجود داشته که این تعداد در سال جاری به ۲۹ شرکت افزایش یافته است.
وی با اشاره به تعداد بازرسی‌ها از شرکت‌های فعال خوزستان بیان کرد: ۳۰ مورد بازرسی بورسی و فرابورسی در ۱۰ ماهه سال جاری از این شرکت ها انجام شده است.
بحریه اظهار کرد: همچنین سهام ۱۶ شرکت استانی در بازار سرمایه خرید و فروش می‌شود که هشت شرکت از این شرکت ها در بازار پایه و هشت شرکت در بازار بورس و فرابورس فعالیت می‌کنند.
وی بیان کرد: همچنین شرکت فولاد خوزستان، فولاد کاویان، نورد لوله اهواز، پتروشیمی فناوران، پتروشیمی آبادان، پتروشیمی فجر، پترشیمی امیرکبیر، پتروشیمی فارابی، پتروشیمی مارون، پتروشیمی غدیر، کربن‌ ایران، سیمان بهبهان، سیمان خوزستان، سیمان کارون، فارسیت اهواز و شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه خوزستان شرکت هایی هستند که در بازار سرمایه قابلیت معامله سهام را دارند.
بحریه تصریح کرد: در ۱۰ ماهه امسال ۸۷ هزار و ۵۹۲ نفر در سامانه سجام ثبت‌نام کردند که خوزستان از این نظر در بین ۳۱ استان، جایگاه ششم را به خود اختصاص داده است. ایسنا
انتهای پیام/*